ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Korekcja odstających uszu CENA: 6000 - 7000 zł

Korekcja odstających uszu
Problem odstających uszu dotyka wiele osób, zarówno dorosłych, jak i tych którzy cierpią z powodu niskiej samooceny już w wieku dziecięcym. Odstawanie uszu lub ich asymetria najczęściej jest dziedziczna, choć zdarza się, że następuje w wyniku urazu. Otoplastyka, zabieg chirurgiczny, który modeluje kształt, położenie lub wielkość małżowiny usznej, pozwala uzyskać zadowalający i estetyczny wygląd a tym samym poprawić komfort pacjenta. Korekcji dokonuje się zarówno w przypadku równomiernego odchylenia obu małżowin usznych, ale także wtedy, gdy występuje asymetryczne odstawanie tylko jednej z nich. Dzięki otoplastyce nastąpi zmniejszenie stopnia odgięcia uszu, staną się one symetryczne i przylegające do głowy. Przed zabiegiem konieczna będzie konsultacja, podczas której specjalista przeprowadzi wywiad, badanie i zasugeruje możliwe rozwiązania. Metoda jest dobierana indywidualnie i w porozumieniu z pacjentem, biorąc pod uwagę jego problem oraz oczekiwania względem operacji. W przypadku młodszych pacjentów ważne jest przygotowanie psychiczne.

Umów wizytę teraz - do lekarza wykonującego zabieg korekcji odstających uszu w naszym szpitalu

dr n.med. Grzegorz Mocny -spec. chirurg plastyczny


dr n.med. Grzegorz Mocny - chirurg plastyczny, Kraków

lek.med. Paweł Rzeczycki - spec. chirurg, chirurg dziecięcy


lek.med. Paweł Rzeczycki - chirurg ogólny, chirurg dziecięcy, Kraków

 

 

Przeciwwskazania

W grupie osób z przeciwwskazaniem do zabiegu znajdują się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią a także pacjentki w trakcie miesiączki. Ważnym czynnikiem wykluczającym są zwykle choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, epilepsja, zaburzenia krzepliwości krwi, infekcje bakteryjne i wirusowe oraz stosowanie aparatów słuchowych. W przypadku dzieci należy także zwrócić uwagę na minimalny wiek kwalifikujący do wykonania zabiegu, czyli około 6-7 lat, gdy ucho jest już w pełni rozwinięte. Często sugeruje się operację u dzieci starszych (13-14 lat), gdyż można wtedy zastosować znieczulenie miejscowe zamiast ogólnego. Bardzo ważne jest, aby motywacja do wykonania korekcji pochodziła od dziecka i nie była wywołana wyłącznie pragnieniem rodziców.

Przebieg zabiegu

Zabieg u pacjentów dorosłych przeprowadza się najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Istnieje jednak możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego i jest to metoda stosowana w przypadku dzieci. Zabieg trwa około godziny. Nacięcie wykonuje się na tylnej powierzchni małżowiny usznej. Następnie chrząstka modelowana jest za pomocą odpowiednich nacięć oraz szwów zakładanych wewnętrznie. Lokalizacja blizny sprawia, że jest ona prawie niezauważalna, co dodatkowo wpływa pozytywnie na komfort pacjenta po zabiegu. Jeśli zostało wykonane znieczulenie miejscowe, można udać się do domu po wykonanej operacji. W przypadku znieczulenia ogólnego może nastąpić konieczność pozostania w szpitalu do doby po zabiegu.

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po operacji może pojawić się zasinienie i obrzęk uszu. Istnieje także duże prawdopodobieństwo wystąpienia bólu o różnym nasileniu, który można złagodzić środkami przeciwbólowymi. Oprócz założonych opatrunków, pacjent otrzyma także opaskę uciskową, którą należy nosić przynajmniej do czasu zdjęcia szwów. Sugeruje się także zakładanie jej na noc do 2-3 tygodni po zabiegu, aby uniknąć urazów mechanicznych. Należy wystrzegać się zamoczenia opatrunków. Szwy zewnętrzne usuwa się po około 10-14 dniach od zabiegu, jeśli nie założono rozpuszczalnych. Następnie zalecana jest kontrola po 6 tygodniach. Należy zwracać uwagę na to, by nie narażać uszu na urazy, na przykład podczas sportów kontaktowych, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci. Wysiłek fizyczny dozwolony jest dopiero po upływie 3 tygodni od zabiegu. Należy unikać działania promieni słonecznych oraz wizyt w saunie i solarium. Przez jakiś czas po operacji małżowina może być nadwrażliwa na dotyk lub zmiany temperatur. Warto wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia skutków ubocznych. W rzadkich przypadkach dochodzi do powrotu odchylenia uszu ze względu na pamięć chrząstki, przez którą następuje powrót do pozycji sprzed zabiegu.
Źródła:
• Chirurgia plastyczna, Holle J., PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2013.
• Podstawy medycyny estetycznej: podręcznik dla studentów kosmetologii, Przylipiak, A., Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Białystok 2014.
• Chirurgia plastyczna, red. Witmanowski H., Jundziłł A., PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2019.

Galeria

Plastyka odstających małżowin usznych - dr n.med. Grzegorz Mocny

usz3

usz2

uzy1

uszy4

usy5

uszkor

korusz

uszy6

uszy

Cena usługi: 6000 - 7000

Cena: 6000 - 7000 zł

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka