ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Walletmor - FAQ, najczęstsze pytania

CENA NIE ZAWIERA IMPLANTU. ZAKUP IMPLANTU WE WŁASNYM ZAKRESIE.

FAQ. Frequently Asked Questions

I. Działanie i użytkowanie

1. Czym jest implant Walletmor?

Walletmor to futurystyczny model płatności dostępny już dziś – dla każdego z nas – na wyciągnięcie ręki. To pierwszy globalnie akceptowalny i w pełni biologicznie bezpieczny implant do płatności zbliżeniowych. Niewielkie urządzenie wielkości małej agrafki, o grubości pół milimetra, składające się z mikroprocesora i krzemowej otoczki spełniającej rolę anteny, które zamknięte są w hermetycznej bio-obudowie. Implant instaluje się w dowolnej części ciała pod skórą (z uwagi na funkcjonalność zalecana jest dłoń). Pozwala on zastąpić nieporęczny portfel i jest wygodną alternatywą dla karty kredytowej, czy urządzenia z funkcją płatności, ze smartfonem włącznie.

2. Na jakiej technologii oparte jest działanie implantu do płatności zbliżeniowychWalletmor?

Implant wykorzystuje powszechną na całym świecie technologię Near Field Communication, w skrócie NFC. To bezdotykowa i bezprzewodowa technologia komunikacyjna wykorzystująca fale radiowe w celu udostępniania cyfrowych informacji i wysyłania ich na odległość kilku centymetrów. Do komunikacji wykorzystywana jest bezpieczna, magnetyczna indukcja dwóch pętli anten znajdujących się niedaleko siebie.

3. Na czym polega wygoda tego rozwiązania?

Implant płatniczy Walletmor zapewnia najwyższą wygodę, a także najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nie można go zapomnieć ani zgubić. Nie wypadnie on nam z portfela. Implantu nie da się zeskanować, ani sfotografować jak karty kredytowej czy debetowej, aby później użyć wydrukowanych na niej danych. Implant jest (prawie dosłownie) zawsze pod ręką, dzięki czemu możemy realizować płatności nawet w sytuacjach, w których nie zabieraliśmy portfela ze sobą. Działanie implantu, oparte na technologii NFC sprawia, że nie wymaga on własnego źródła zasilania (baterii). Samodzielnie nie wytwarza jakichkolwiek fal i uruchamia się wyłącznie przy płatności zbliżeniowej, tylko wtedy, gdy zbliża się do niego autoryzowany terminal płatniczy na bardzo krótki dystans. 

4. Kto może zostać użytkownikiem Implantu Walletmor?

Aby móc skorzystać z implantu do płatności zbliżeniowych Walletmor, należy być pełnoletnim obywatelem lub stałym rezydentem Polski, innego kraju Unii Europejskiej, Szwajcarii lub Wielkiej Brytanii. Po zaakceptowaniu regulaminu (online), zakupie implantu i wpłaceniu środków na konto – można korzystać z pełni jego funkcjonalności.

5. Czy ktoś może nas śledzić za pomocą Implantu Walletmor?

Nie. Implanty Walletmor, podobnie jak zwykłe zbliżeniowe karty kredytowe takich firm jak VISA czy Mastercard, nie posiadają żadnej innej funkcji oprócz używania ich do dokonywania płatności w momencie bliskiego kontaktu z autoryzowanym terminalem płatniczym, tj. maksymalnie kilku centymetrów. Implanty nie mają własnego zasilania, nie mogą zatem wysyłać jakichkolwiek sygnałów czy danych poprzez GPS, Bluetooth itp. Jedynym śladem naszej obecności w danym miejscu może być faktycznie dokonana transakcja, odnotowana na wyciągu bankowym, czyli tak samo jak w przypadku płatności przy użyciu karty kredytowej czy debetowej.

6. Jaka jest wielkość Implantu Walletmor?

Waga implantu  to niecały 1 gram. Kształtem nieco przypomina małą agrafkę o wymiarach ok. 0,5 mm x 7 mm x 28 mm.

Jeśli chcesz obejrzeć krótki film z zabiegu wszczepienia implantu do płatności zbliżeniowych w naszej placówce KLIKNIJ TUTAJ.

7. Czy wszczepienie implantu z chipem pod skórę jest legalne?

Tak, w obecnym systemie prawnym w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej jest to działanie dozwolone. Implant Walletmor nie jest tzw. wyrobem medycznym, poprawiającym lub pogarszającym nasze zdrowie. Obecnie nie ma wprowadzonych przepisów, które uniemożliwiałyby lub zakazywały dokonywania czynności polegających na sprzedaży układów scalonych, będących zasadniczą częścią implantów, jak również ich wszczepiania do ciała. Koniecznym jest jednak zachowanie odpowiednich standardów sanitarnych. Placówki medyczne i kosmetyczne, które mogą dokonać wszczepienia, podlegają przepisom związanym z funkcjonowaniem tych jednostek.

8. Czy istnieje możliwość nieautoryzowanej transakcji podczas zbliżenia z innym użytkownikiem implantu (uścisk dłoni)?

Nie. Transakcja zbliżeniowa bez użycia kodu PIN możliwa jest jedynie w przypadku zetknięcia lub bliskiego zbliżenia mikroprocesora implantu z nadajnikiem w terminalu płatniczym (takim jak np. w osiedlowej Żabce), a nie z innym implantem.

9. Do kogo adresowany jest implant Walletmor?

Usługa polecana jest każdej dorosłej osobie, której zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa i wygody dokonywania codziennych płatności oraz która akceptuje możliwość wykonania drobnego nacięcia skóry i powstania w tym miejscu niewielkiej blizny.

II. Bezpieczeństwo zdrowotne

10. Czy implant Walletmor emituje jakieś potencjalnie szkodliwe fale lub promieniowanie?

Nie, ponieważ implant do płatności zbliżeniowych nie emituje ani żadnych fal, ani promieniowania i nie posiada własnego zasilania. Nie jest też urządzeniem podobnym do odbiorników GPS itp. Implant Walletmor jest w pełni bezpiecznym urządzeniem, gdyż komunikuje się z terminalem płatniczym jedynie pasywnie, poprzez niewielkie pole magnetyczne tworzone przez terminal w momencie realizacji transakcji. 

11. Czy implant Walletmor jest bezpieczny dla tkanki ludzkiej?

Tak. Implant Walletmor jest w pełni bio-bezpieczny. Medyczne podwaliny do uruchomienia produkcji zostały przygotowane przez naukowców z laboratoriów amerykańskiej firmę VivoKey Technologies Inc. z Seattle. To pierwszy i największy producent na świecie, który wdraża cały ekosystem tożsamości cyfrowej. Z kolei Implant Walletmor to autorskie i chronione prawnie rozwiązanie, do którego użyty został biopolimer, bezpieczny w kontakcie z tkanką ludzką, co potwierdziły przeprowadzone badania na terenie Stanów Zjednoczonych. Biopolimer – technicznie rzecz biorąc – to tzw. plastik medyczny do produkcji wyrobów medycznych, który posiada aktualne certyfikaty biokompatybilności potwierdzające spełnianie normy ISO10993. Implant przeszedł także szereg testów, takich jak test ciekłego azotu, testy wysokiej temperatury, testy wysokiego i niskiego ciśnienia. Implant nie jest przeciwskazaniem do wykonywania zdjęć RTG i nie wywołuje zakłóceń podczas rezonansu magnetycznego. Badania potwierdziły, że Implant Walletmor nie powoduje żadnej choroby i można go zainstalować w organizmie bez najmniejszego ryzyka. W trakcie 3 lat testów biopolimeru firma VivoKey nie odnotowała u osób z zainstalowanymi implantami żadnych alergii, niepokojących reakcji, odczynów czy innych tzw. działań niepożądanych. Z implantem bezpiecznie można wejść do sauny lub korzystać z niego podczas mroźnych ferii na nartach.

12. Czy kiedykolwiek stwierdzono jakiekolwiek skutki uboczne czy niepożądane działanie implantu płatniczego Walletmor?

Nie, dotychczas nie stwierdzono żadnego niepożądanego działania Implantu Walletmor, ani żadnych skutków ubocznych. Nie stwierdzono też, żeby kiedykolwiek implant się nie przyjął.

13. Kto, jak i gdzie możne zainstalować nam implant?

Wszczepienie Implantu Walletmor jest na tyle prostym zabiegiem, że teoretycznie można go dokonać samemu w domu, przy użyciu dołączonego do implantu zestawu. Jednak z uwagi na zachowanie odpowiednich standardów sanitarnych, a także, że podczas instalacji dochodzi do ingerencji w tkankę skórną, zalecana jest jego instalacja w rekomendowanych punktach medycznych, klinikach medycyny estetycznej i studiach modyfikacji ciała. Lista placówek znajduje się na stronie www.walletmor.com.

Sam zabieg zajmuje około 15 minut. Do wszczepienia mikroprocesora wymagane jest minimalne nacięcie skóry, do którego polecane jest skorzystanie ze znieczulenia miejscowego. Implant działa już od razu po wszczepieniu, a zagojenie rany po niewielkim nacięciu na skórze trwa zazwyczaj do 4 tygodni.

14. W którym miejscu ciała najlepiej zainstalować implant?

Przy instalacji należy uwzględnić wygodę użytkowania, a także charakter wykonywanej przez nas pracy. W innym miejscu rekomendowane jest umieszczenie implantu, gdy ktoś jest drwalem, trenerem sztuk walki czy też osobą pracującą przed komputerem. Najczęściej wskazanymi obszarami do umieszczenia implantu są: zewnętrzna część dłoni lub przedramię tuż nad nadgarstkiem. 

15. Czy implant może wywoływać uczulenie?

Zewnętrzna warstwa Implantu do płatności zbliżeniowych wykonana z biopolimerów jest w pełni bezpieczna dla ciała i hipoalergiczna. Potwierdziły to badania laboratoryjne amerykańskiej firmy VivoKey Technologies Inc. z Seattle dostarczającej unikalny biopolimer, chroniony prawem własności intelektualnej. 

16. Czy Implant Walletmor może rozpaść się w ręce podczas codziennego użytkowania?

Implant Walletmor został poddany licznym, rygorystycznym testom laboratoryjnym, potwierdzając swoją trwałość i odporność zarówno na nacisk, uderzenia czy wysoką temperaturę.

17. Co gdy ktoś się rozmyśli i zechce usunąć z ciała Implant Walletmor?

Użytkownicy Implantu Walletmor na całym świecie chwalą codzienną wygodę i nowatorskie rozwiązania tej formy płatności bezgotówkowych. Gdyby jednak osoba z wszczepionym implantem rozmyśliła się, to implant może zostać łatwo usunięty przez pielęgniarkę, lekarza lub innego specjalistę (np. piercera) podczas szybkiego zabiegu.

18. Jak zabezpieczony jest implant w transporcie do Klienta?

Implant Walletmor dostarczany jest w bezpiecznym opakowaniu z certyfikowanym płynem odkażającym. Chip znajduje się w szczelnie zamkniętym woreczku z płynem - chlorocheksydyną, która używana jest powszechnie podczas wykonywania zabiegów chirurgicznych jako środek antyseptyczny i bakteriobójczy. Biopolimerowa warstwa zewnętrzna implantu jest również hermetycznie szczelna. Po dostarczeniu implantu instalator od razu po rozpakowaniu może rozpocząć procedurę wszczepienia.

III. Płatności i rozliczenia

19. Czy aby dokonywać transakcji implantem Walletmor trzeba posiadać konto bankowe?

Implant płatniczy Walletmor łączy się z kontem osobistym na platformie iCard. Dlatego aby móc korzystać z implantu płatniczego Walletmor, trzeba posiadać również konto iCard. Można tego dokonać z dowolnego miejsca, bez żadnych skomplikowanych procedur. Założenie konta zajmuje zazwyczaj mniej niż 5 minut. Trzeba pamiętać, że konto iCard mogą mieć jedynie mieszkańcy państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym krajów UE, do której należy także Polska oraz Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Konto umożliwia wysyłanie przelewów bankowych, wysyłanie bezpłatnych i natychmiastowych przelewów, płacenie telefonem, robienie zakupów online za pomocą wirtualnych kart, podróżowanie po świecie za pomocą karty debetowej iCard Visa, a także możliwość zasilenia środkami naszego implantu Walletmor.

Zastrzeżenie: iCard jest niezależną, zewnętrzną instytucją finansową zarejestrowaną w Unii Europejskiej i działającą zgodnie z prawem Unii Europejskiej. Walletmor nie jest powiązany z iCard i nie działa w imieniu iCard.

20. Jakie są opłaty związane z użytkowaniem implantu Walletmor?

Poza zakupem implantu (obecnie 199 euro) nie ma żadnej opłaty związanej z utrzymaniem konta, czy subskrypcją. Jedyna formą, którą trudno de facto nazwać opłatą, to kwota wynikająca z przelicznika walutowego. W przypadku iCard nie można bowiem jeszcze prowadzić konta w złotówkach. Firma iCard nie obciąża jednak użytkowników kosztami tzw. spreadu walutowego, dzięki czemu płatności w ok. 99% procentach wynoszą tyle samo, ile transakcje w złotówkach. Doświadczenie użytkowników Implantów Walletmor na całym świecie jest jednak takie, że płatności „ręką” stosuje się na co dzień, z reguły przy standardowych zakupach, natomiast większe transakcje (np. zakup domu, samochodu, podróży wakacyjnych) i tak realizowane są poprzez przelewy bankowe lub inne instrumenty finansowe.

21. Czy użytkowanie implantu Walletmor ma ograniczenia czasowe?

Tak, podobnie jak każdy inny instrument płatniczy, karta debetowa czy kredytowa. Implant Walletmor wygasa po 5 latach od daty zakupu. Nie można go odnowić ani przeprogramować, jednak można go łatwo wymienić. Jednak już w najbliższych miesiącach pojawią się w ofercie implanty z 8-letnim okresem ważności. 

22. Gdzie mogę dokonać płatności Implantem Walletmor?

Na całym świecie. Implanty płatnicze Walletmor działają na tej samej zasadzie co zbliżeniowe karty kredytowe czy debetowe takie jak np. VISA czy Mastercard lub urządzenia z funkcją płatności zbliżeniowych. Są więc akceptowane nie tylko w Polsce, czy na terenie Unii Europejskiej, ale we wszystkich krajach na wszystkich kontynentach, w których działają terminale obsługujące płatności zbliżeniowe. Implantem możemy zapłacić więc za drinka na plaży w Rio, kawę w Nowym Jorku, fryzjera w Paryżu, a następnie za zakupy w osiedlowej Żabce.

23. Czy przy każdej płatności Implantem Walletmor podczas transakcji muszę podać kod PIN?

Nie. Przy płatności kwot do 100 złotych w Polsce lub 50 euro za granicą, kod PIN zgodnie z dyrektywą PSD2 nie będzie wymagany.

24. Na jaką kwotę mogę dokonywać płatności za pomocą implantu płatniczego Walletmor?

Płatności można realizować do wysokości środków zgromadzonych na koncie iCard. Konto iCard, z którym połączony jest implant płatniczy Walletmor, można zasilić używając standardowego przelewu bankowego lub zewnętrznej karty debetowej lub kredytowej. Dla niektórych użytkowników implantów płatniczych jest to też dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ (choć jest to praktycznie niemożliwe), jakakolwiek kradzież mogłaby teoretycznie nastąpić wyłącznie do wysokości środków zgromadzonych na koncie iCard. 

25. Jak zabezpieczone są transakcje dokonywane implantem Walletmor?

Tak, jak we wszystkich transakcjach zbliżeniowych mikroprocesor aktywuje się wyłącznie w trakcie wykonywania płatności na sygnał z terminala płatniczego. Implant musi znajdować się bardzo blisko terminala (kilka centymetrów), aby aktywować płatność. Bez zbliżenia ręki do autoryzowanego terminala płatniczego nie jest możliwe pobranie żadnych pieniędzy. Zdalne odczytanie danych zapisanych na karcie nie jest możliwe. Dodatkowa bezpieczna autoryzacja możliwa jest dzięki standardowemu systemowi zabezpieczenia zwanego 3-D secure, który zapewnia szyfrowanie połączenia. Tryb komunikacji definiuje standard ISO 18092 – podstawowy standard protokołów transmisji danych.

26. Czy ktoś może ukraść pieniądze z implantu Walletmor?

W przypadku standardowej karty płatniczej jesteśmy narażeni na straty, jakie może spowodować jej zgubienie lub kradzież – wielokrotne, nieautoryzowane PIN-em płatności zbliżeniowe na kwotę mniejszą niż 100 zł stwarzają idealną okazję do wzbogacenia się naszym kosztem. Dzięki implantowi Walletmor ryzyko strat z tego tytułu zmniejsza się niemal do zera. Implantu Walletmor nie można zgubić, nie może wypaść nam z kieszeni czy portfela. Implant nie posiada także widocznych numerów czy kodów CVV, które ktoś może nam szybko sfotografować, a następnie próbować wykorzystać je w nieautoryzowanych transakcjach online.

27. W jakich obecnie walutach może być prowadzony mój rachunek iCard?

Obecnie dostępne waluty na rachunku iCard to: EUR, USD, GBP, CHF, HRK, BGN i RON. Prowadzone są jednak prace nad uruchomieniem kolejnych walut w portfelu, także PLN. Gdy taka opcja będzie dostępna, informację taką niezwłocznie przekażemy wszystkim użytkownikom implantu zarejestrowanym w Polsce.

Więcej informacji: www.walletmor.com

Cena usługi: 900

Cena: 900 zł

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka