ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Laparoskopowe usunięcie wyrostka robaczkowego | CENA: 7000 zł

Usunięcie wyrostka robaczkowego z powodu stanu zapalnego jest najczęstszą operacją chirurgiczną wykonywaną w trybie pilnym. Znacznie rzadziej występują wskazania do planowej operacji. Jeżeli takie wystąpią zabieg wykonuje się metodą laparoskopową. Skórę nacina się w trzech miejscach - nad pępkiem, w prawym podżebrzu i w lewym podbrzuszu. Nacięcia mają 5-10 mm długości i wprowadza się przez nie do jamy brzusznej kamerę i narzędzia. Wypreparowuje i odcina wyrostek. Każdorazowo wyrostek musi zostać wysłany do badania histopatologicznego. Pacjent jest wypisywany ze szpitala następnego dnia po zabiegu.

 

Umów wizytę teraz - do lekarza specjalizującego się w laparoskopowym usunięciu wyrostka robaczkowego w naszym szpitalu

dr n.med. Łukasz Bobrzyński - spec. chirurg ogólny, onkolog


Łukasz Bobrzyński, chirurg ogólny, Kraków

 

Wskazania do planowego usunięcia wyrostka

1. Kiedy w przebiegu zapalenia wyrostka robaczkowego dochodzi do powstania nacieku okołowyrostkowego, stan taki leczy się zachowawczo, tzn. z użyciem antybiotyków. Po kilku tygodniach, po wykonaniu badań obrazowych, może zaistnieć konieczność planowego usunięcia wyrostka robaczkowego. Podobna sytuacja może wystąpić w przypadku, gdy w trybie pilnym wykonano nacięcie ropnia, który powstał w przebiegu zapalenia wyrostka, ale samego wyrostka robaczkowego nie usuwano.

2. Przewlekły czy nawracający ból w prawym dolnym podbrzuszu może mieć wiele przyczyn. Przed kwalifikacją do leczenia operacyjnego należy przeprowadzić odpowiednią diagnostykę w ich  poszukiwaniu. Istnieje kilka sytuacji, które mogą być wskazaniem do usunięcia wyrostka robaczkowego:

  • wykluczenie innych przyczyn dolegliwości
  • uwidocznienie w badaniach obrazowych zmienionego wyrostka robaczkowego
  • „kolka wyrostkowa” spowodowana zatykaniem się światła wyrostka np. przez kamień kałowy

3. Sporną kwestią pozostaje wykonywanie profilaktycznego usunięcia wyrostka robaczkowego. W literaturze wymieniane są ku temu dwa wskazania:

  • w trakcie wykonywania innej operacji laparoskopowej w zakresie jamy brzusznej – największa korzyść z takiego postepowania odniosą kobiety poniżej 35 roku życia
  • u osób udających się w miejsca, gdzie w razie wystąpienia ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego nie będą mieć możliwości uzyskania odpowiedniej pomocy medycznej (polarnicy, himalaiści itp.)
Cena usługi: 7000

Cena: 7000 zł

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka