ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25
dr n. med. Beata Róg - spec. kardiolog, chorób wewnętrznych
Kardiolog i specjalista chorób wewnętrznych. W latach 2003-2008 r. pracowała w Oddziale Kardiologii Specjalistycznego Szpitala im. Rydygiera. Od 2009...

Kardiolog Kraków - konsultacje prywatne

Kardiolog to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem wad wrodzonych serca oraz schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Kardiolog interpretuje wyniki badania EKG (spoczynkowego lub wysiłkowego), wykonuje echo serca (USG serca), a także planuje leczenie i nadzoruje rehabilitację kardiologiczną w zakresie prewencji oraz rekonwalescencji, np. w chorobie niedokrwiennej i po zawale serca. 

Kardiolog bez skierowania

Aby umówić wizytę i skonsultować stan Twojego układu krążenia u kardiologa, nie potrzebujesz skierowania. W Szpitalu Dworska w Krakowie realizujemy konsultacje kardiologiczne prywatnie, bez kontraktu z NFZ.  

Kardiolog po COVID-19

Jeżeli chcesz bezpiecznie powrócić do aktywności po przebytym zakażeniu koronawirusem, zbadaj kondycję Twojego serca u naszych kardiologów. Na miejscu istnieje możliwość wykonania badania ECHO serca, które pokazuje najczęstsze strukturalne i czynnościowe pozapalne powikłania serca po COVID-19. W razie konieczności lekarz kardiolog zleci przeprowadzenie dodatkowych badań i ustali, czy możesz bezpiecznie wrócić do treningów biegowych, pływackich lub intensywnej jazdy na rowerze. 

Kiedy należy udać się do lekarza kardiologa?

Pilna konsultacja kardiologiczna lub wizyta na SOR wskazana jest w przypadku bólu lub dyskomfortu odczuwanego w klatce piersiowej. Ból w klatce piersiowej może mieć różny charakter: kłucia, gniecenia lub pieczenia z możliwym promieniowaniem do okolicy barku, szyi, żuchwy lub pleców. Natychmiastowa pomoc lekarza kardiologa jest także konieczna, jeśli masz trudności z oddychaniem w spoczynku, lub gdy duszność narasta podczas chodzenia i w trakcie podejmowania wysiłku fizycznego. 

Przewlekłymi objawami wymagającymi wizyty u lekarza kardiologa są ponadto:

  • Nieregularne bicie serca, uczucie kołatania serca - masz wrażenie, że serce na chwilę zatrzymuje się, po czym bije szybciej, dopiero po kilku, kilkunastu sekundach odczuwasz, że rytm serca wraca do normy.
  • Zawroty głowy, omdlenia, nagłe utraty przytomności, zwłaszcza, gdy pojawiają się one przy skręcie głowy w jedną stronę. Może to świadczyć o zwężeniu światła jednej z tętnic dogłowowych zaopatrujących mózg. 
  • Obrzęki kończyn dolnych: utrzymująca się opuchlizna łydek, okolicy kostek, stóp. 
  • Napady lęku, omdlenia, szybka męczliwość podczas przebywania w gorącym otoczeniu.
  • Przewlekłe zmęczenie i osłabienie, zadyszka przy wejściu na drugie piętro
  • Utrzymujące się podwyższone ciśnienie tętnicze krwi (powyżej 130/80 mmHg dla osób do 65 roku życia, powyżej 140/80 mmHg dla osób powyżej 65 roku życia, powyżej 150/80 mmHg dla osób powyżej 80 roku życia (Polskie Towarzystwo Kardiologiczne i Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego 2022), 
  • Nieprawidłowe wyniki badań krwi: podwyższony "zły cholesterol" LDL, zwłaszcza w relacji do obniżonych wartości "dobrego cholesterolu" HDL, podwyższony poziom trójglicerydów.

Jakie choroby rozpoznaje i leczy kardiolog?

  • Nadciśnienie tętnicze krwi - obniżenie ciśnienia krwi do wartości prawidłowych pozwala ograniczyć ryzyko groźnych powikłań nadciśnienia, takich jak zawał serca i udar mózgu,
  • Zaburzenia rytmu serca czyli arytmie (migotanie przedsionków i inne tachyarytmie, bradykardia), zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, 
  • Choroba niedokrwienna serca,
  • Zawał niedokrwienny serca, 
  • zapalenie mięśnia sercowego, np. po niedoleczonej grypie, 
  • Kardiomiopatia przerostowa, kardiomiopatia rozstrzeniowa, kardiomiopatia restrykcyjna, kardiomipatia arytmogenna, inne, 
  • Wady zastawek serca: wrodzone lub nabyte (np. niedomykalność zastawki mitralnej lub aortalnej serca), 
  • przewlekła niewydolność serca, gdy mięsień sercowy nie jest w stanie pompować wystarczającej objętości krwi w ciągu minuty, w stosunku do potrzeb organizmu, 
  • zaburzenia krzepnięcia krwi (w razie potrzeby kardiolog odsyła do lekarza hematologa). 

Jakie badania na miejscu wykonuje lekarz kardiolog podczas wizyty?

W Szpitalu Dworska w Krakowie istnieje możliwość przeprowadzenia badań: 

  • ECHO serca czyli badanie USG serca
  • badanie EKG spoczynkowe - wykonywane jest przez wykwalifikowaną pielęgniarkę bezpośrednio przed wizytą u kardiologa, 
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi.  

Czy w Szpitalu Dworska w Krakowie można wykonać badania krwi?

Na terenie szpitala znajduje się punkt poboru krwi. Na badanie krwi należy zgłosić się w godzinach porannych - od godz. 8:00. 

Konsultacja kardiologiczna - analiza pozostałych wyników badań

Lekarz kardiolog analizuje dostarczone przez pacjenta wyniki wcześniej przeprowadzonych badań: 

  • wyniki próby wysiłkowej na bieżni lub ergometrze rowerowym, 
  • wyniki Holtera ciśnieniowego i Holtera EKG, 
  • wyniki badań krwi - m.in. morfologii, układu krzepnięcia, poziomu trójglicerydów, cholesterolu. 

Kardiolog prywatnie w Krakowie - ile kosztuje wizyta

Aby dowiedzieć się więcej na temat konsultacji kardiologicznych realizowanych w naszym szpitalu w Krakowie, zadzwoń: 12 352 25 25 . Możesz też wybrać konkretnego kardiologa z listy poniżej, aby sprawdzić koszt konsultacji kardiologicznej oraz dostępność lekarza w wybranym przez Ciebie terminie. 

Choroby serca - dobry kardiolog

Szukasz sprawdzonego lekarza kardiologa w Krakowie? Odwiedź wizytówki specjalistów przyjmujących w Szpitalu Dworska: lek. med, Ziemowit Wroński lub dr n.med. Beata Róg i przeczytaj wiarygodne opinie naszych zadowolonych pacjentów. 

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka