ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Modelowanie owalu twarzy nićmi PDO

Rozpuszczalne nici polidioksanowe (PDO) stanowią nowoczesną metodę z zakresu medycyny estetycznej, liftingującą i napinającą skórę. Nici PDO stosuje się do korekty opadających kącików ust, przy redukcji zmarszczek, wiotczeniu policzków i ujędrnieniu dekoltu oraz szyi, a także korekcie owalu twarzy. Rozpuszczalne nici PDO mogą być implantowane w całym ciele i nadają się do wykonywania poprawek kosmetycznych skóry brzucha, piersi, pośladów czy dekoltu. Metoda zapewnia naturalny i estetyczny efekt.

Rodzaje nici PDO

Wśród nici PDO wyróżnia się różne rodzaje ze względu na ich budowę i splot. Podstawową wersją jest model mono i easy. Screw to skręcone spirale, których używa się głównie do naciągnięcia skóry dekoltu. Z kolei barb mają ułożone zbieżnie dwukierunkowo haczyki, które wzmacniają skórę i unoszą ją dając natychmiastowy efekt liftingu. Natomiast barb 4D to wersja grubsza i mająca gęsto ułożone haczyki w czterech wymiarach, co potęguje dodatkowo efekt liftingu.

Działanie nici PDO

Nici PDO wykonuje się z polidioksanu, który pobudza w tkankach proces neo-kolagenezy. Oznacza to, że ich obecność stymuluje szybszą produkcję kolagenu, który wpływa na zwiększenie jędrności i napięcia skóry. Z kolei stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny, a co za tym idzie - zwiększenia elastyczności i sprężystości skóry. Polimer, z którego wykonane są nici PDO jest bezpieczny dla organizmu, bioresorbowalny i po około 8 miesiącach zostaje w pełni zdegradowany. Efekty zaczynają być widoczne po około dwóch tygodniach, a najlepsze efekty uzyskiwane są po około 2-3 miesiącach. Końcowy efekt utrzymuje się około dwóch lat.

Jak wygląda zabieg

Nici wprowadza się w konkretne miejsce na ciele za pomocą bardzo cienkiej igły. Wykorzystuje się w tym przypadku naturalne linie napięcia skóry, dzięki czemu efekt przypomina osiągnięcia liftingu chirurgicznego, ale metoda nie jest tak inwazyjna. Zabieg zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut. Jest to bezbolesny proces, który może dodatkowo być poprzedzony dla pewności znieczuleniem miejscowym, które najczęściej ma formę kremu. Po zakończonym zabiegu, skóra może być przez krótki czas lekko zaczerwieniona, posiniaczona lub z widocznymi krwiakami. Jednak wszystkie objawy pozabiegowe znikają w przeciągu kilku dni.

 

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Cena usługi: 500-1500

Cena: 500-1500 zł

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka