ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Operacja stulejki CENA: 2000 - 3500 zł

 Stulejka polega na zwężeniu napletka, co powoduje niemożność jego zsunięcia z żołędzi prącia. Stulejka może występować u małych chłopców orazu dorosłych mężczyzn. Plastykę napletka i zabieg usunięcia stulejki wykonuje się, jeśli dziecko ma 3 lata i nadal nie jest możliwe odprowadzenie napletka. U dorosłych celem zabiegu jest profilaktyka stanów zapalnych oraz usprawnienie funkcji penisa w trakcie stosunku seksualnego. Plastyka napletka jest prostym, niebolesnym i bezpiecznym zabiegiem. W przypadku podejrzenia stulejki wskazana jest wizyta u urologa, który oceni niepokojące zmiany na prąciu i w razie konieczności zaproponuje odpowiednie leczenie.

Umów wizytę teraz - do lekarza wykonującego operację stulejki w naszym szpitalu

lek. med. Witold Smoleński - spec. urolog


lek. med. Witold Smoleński - urolog, Kraków

lek.med. Paweł Rzeczycki - spec. chirurg, chirurg dziecięcy


lek.med. Paweł Rzeczycki - chirurg ogólny, chirurg dziecięcy, Kraków

lek.med. Tomasz Dymowski - urolog


lek.med. Tomasz Dymowski - urolog

 

ANASTOMAT - Innowacyjna metoda leczenia stulejki

W Szpitalu Dworska oferujemy naszym Pacjentom możliwość skorzystania z innowacyjnej bezigłowej strzykawki do znieczuleń Comfort-IN. Ten niezawodny system bezbolesnego znieczulania gwarantuje wysoki komfort i bezpieczeństwo Pacjenta.

Procedura podania znieczulenia trwa jedynie 0.3 sekundy, dzięki czemu aplikacja jest praktycznie bezbolesna i nieodczuwalna. System bezigłowej strzykawki polega na wtłoczeniu samego strumienia leku, a nie igły, dzięki czemu znieczulenie działa znacznie szybciej.

Skorzystanie z bezigłowego znieczulenia szczególnie polecamy osobom, które odczuwają strach przed zastrzykami i ukłuciem.

Anastomat, to nowa metoda leczenia stulejki z użyciem automatycznego szwu mechanicznego - tzw. staplera.  Jest to przełomowy w dziedzinie urologicznych zabiegów przyrząd chirurgiczny, służący do wykonywania niezwykle skutecznych i innowacyjnych procedur operacyjnych na męskim prąciu. Jest doskonałą alternatywą dla zabiegu leczenia stulejki metodą klasyczną.

Anastomat charakteryzuje się prostotą, bezpieczeństwem i wysoką jakością wykonywanych procedur chirurgicznych. Zabieg leczenia stulejki z wykorzystaniem staplera przebiega szybko i bezboleśnie dla Pacjenta, a jego dodatkowym atutem jest fakt, iż urządzenie jest jednorazowe.
Cięcie oraz zszywanie wykonywane są przez Anastomat równocześnie i, co ważne, nie wywołują krwawienia, jak w przypadku standardowej metody leczenia stulejki.

Co gwarantują zabiegi z wykorzystaniem Anastomatu?

  • Wysokiej jakości metodę leczenia stulejki
  • Bezpieczeństwo i bezkrwawą procedurę
  • Skrócony czas trwania zabiegu (10-15 min)
  • Sterylność urządzenia jednorazowego użytku
  • Równoczesne wykonanie obcinania i szycia
  • Specjalistyczne zszywki wysokiej jakości
  • Dobór średnicy urządzenia indywidualnie do każdego Pacjenta
  • Mały obrzęk i krótki czas rekonwalescencji

Wskazania przed zabiegiem

Przed zabiegiem każdy Pacjent powinien udać się na konsultację urologiczną w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań oraz omówienia z lekarzem planu leczenia. Metodę leczenia z zastosowaniem Anastomatu jest szczególnie polecana Pacjentom o tzw. „nadwrażliwości prącia”.

Po zabiegu

Pacjent nie wymaga hospitalizacji po zabiegu z wykorzystaniem staplera. Konieczny jest jednak nadzór lekarza nad etapem gojenia się obszaru zabiegowego.

Operacja stulejki z użyciem anastomat: 2000 - 3500 zł

Stulejka – objawy

Jak rozpoznać problem ze stulejką? U dzieci do drugiego roku życia lekkie przyleganie napletka do żołędzi penisa jest zjawiskiem normalnym. Napletek sklejony jest z żołędziami fizjologiczną lepką wydzieliną (tzw. mastką), której ilość w kolejnych miesiącach życiastopniowo maleje. U trzylatka napletek powinien być już całkowicie odprowadzalny. Rodzic może wykonać u dziecka proste badanie, sprawdzając delikatnie ruchomość i zakres odprowadzenia napletka. Badanie zaleca się wykonywaćpodczas kąpieli, kiedy dziecko jest zrelaksowane.
U dorosłych mężczyzn problem stulejkirozpoznaje się, gdy nie można całkowicie zsunąć napletka i odsłonić żołędzi – dotyczy to sytuacji w spoczynku lubgdy penis znajduje się we wzwodzie.Stosunkom seksualnym może towarzyszyć ból związany z zaciśnięciem penisa przez stulejkę. W przypadku wystąpienia stanu zapalnego, okolica żołędzi może być dodatkowo zaczerwieniona i bolesna, nawet w stanie spoczynku.

Przyczyny stulejki

Stulejka może być zmianą wrodzoną prącia. Najczęściej jednak przyczyną stulejki u małych chłopców jest nieodpowiednia pielęgnacja penisa w okresie niemowlęcym. Zaleganie resztek moczu oraz innych zanieczyszczeń sprzyja infekcjom bakteryjnym i stanom zapalnym powodującym wtórne obkurczenia się napletka. Otwór napletka staje się coraz mniejszy, przez co nie można go skutecznie odprowadzić. Podobnie u dorosłych – zaniedbywanie higieny zwiększa ryzyko przewlekłych zapaleń i tworzenia się zbliznowaceń ograniczających elastyczność napletka.

Powikłania nieleczonej stulejki

Utrzymywanie się stulejki u dziecka powyżej 3 roku życia grozi zahamowaniem rozwoju prącia. Zwężenie napletka może także utrudniać swobodne oddawanie moczu. U dorosłych mężczyzn zwężony napletek może ograniczać wytrysk nasienia i powodować zaburzenia erekcji. Długotrwały ucisk i nadkażenia prowadzą do przewlekłego zapalenia penisa. Skutkiem odległym zaniedbania problemu jest podwyższone ryzyko wystąpienia nowotworu złośliwego czyli raka prącia.

Stulejka - leczenie

Leczenie wczesnych stadiów stulejki u dzieci polega na regularnym naciąganiu napletka. Należy robić to z wyczuciem, aby nie doprowadzić do uszkodzenia napletka lub jego zaklinowania. W razie potrzeby stosuje się miejscowe środki przeciwzapalne. Dbanie o właściwą pielęgnację penisa zapobiega nawrotom problemu.

Operacja stulejki – kiedy konieczna?

Gdy naciąganie napletka pozostaje nieskuteczne, a ponadto występują objawy związane z utrudnionym odpływem moczu, problemy z erekcją lub nawracające stany zapalne, wskazane jest przeprowadzenie operacji napletka.

Zabieg na stulejkę – na czym polega?

Operacja napletka może polegać na powiększeniu jego ujścia (plastyka napletka) lub na jego częściowym lub całkowitym usunięciu (obrzezanie). Zabieg usunięcia stulejki jest całkowicie bezbolesny – przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym u dzieci lub w znieczuleniu miejscowym u osób dorosłych. W razie konieczności zakładane są szwy samowchłanialne, które ulegają samoistnemu rozpuszczeniu po około 2 tygodniach (nie trzeba ich potem usuwać). Miejsce zabiegu może zostać zaopatrzone antybiotykiem.
Operacja napletka należy do małoinwazyjnych i stosunkowo prostych zabiegów. Doświadczenie chirurga w tym zakresie pozwala na uzyskanie dobrego efektu kosmetycznego. Rekonwalescencja przebiega szybko i bezproblemowo. Po zabiegu usunięcia stulejki należy dbać o higienę prącia i unikać przebywania w wysokich temperaturach otoczenia. Po zagojeniu rany, niewielką blizenkę warto poddawać masażowi, co pozwoli zachować elastyczność tkanek. W okresie miesiąca od zabiegu zalecane jest powstrzymanie się od stosunków płciowych. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem, który wykonywał zabieg.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu (zależny od metody)  1 godzina
 Badania wymagane do zabiegu APTT, INR
 Znieczulenie miejscowe
Pobyt w Szpitalu  NIE
 Okres znacznej dysfunkcji  -
Okres ograniczonej dysfunkcji  -
Zdjęcie szwów - pierwsza wizyta

 I wizyta po 7 dniach,
ściągniecie szwów po 4 tygodniach

Zmiana opatrunków brak opatrunku
Przeciwwskazania do zabiegu  -

  

Cena usługi: 2000 - 3500

Cena: 2000 - 3500 zł

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka