ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25
dr Klaudia Libondi  - chirurg plastyczny
Dr Klaudia Libondi jest specjalistką chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Przez lata szkoli się pod okiem dr. Guido Libondi  z pełnej gamy...
dr. Guido Libondi - chirurg plastyczny, Kraków
Doktor Guido Libondi - ukończył Uniwersytet Neapolitański we Włoszech. Doświadczenie zawodowe zdobywał na Oddziale Chirurgii Plastycznej oraz w...
dr Anna Aseńko - chirurg plastyczny
Dr Anna Aseńko to doświadczona specjalistka chirurgii plastycznej oraz specjalistka chirurgii ogólnej, od 2015 do 2019 roku starszy asystent w...
dr n.med. Katarzyna Lorenc-Podgórska - chirurg plastyczny
Dr n.med.Katarzyna Lorenc-Podgórska jest specjalistą chirurgii plastycznej, lekarzem medycyny estetycznej, absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiego...
dr n.med. Grzegorz Mocny - chirurg plastyczny, Kraków
Dyplom lekarza uzyskałem w 1993 roku w Akademii Medycznej w Warszawie. W latach 1993-1995 pracowałem w Klinice Chirurgii i Kardiochirurgii Dziecięcej...

LEKARZE -  SPECJALIŚCI CHIRURGII PLASTYCZNEJ W MIEŚCIE KRAKÓW

W szpitalu Dworska operuje aż 3 chirurgów specjalizujących się w różnych rodzajach zabiegów chirurgii plastycznej: 

Pochodzacy z Włoch, dr Guido Libondi - ukończył Uniwersytet Neapolitański. Doświadczenie zawodowe zdobywał na Oddziale Chirurgii Plastycznej oraz w Centrum Oparzeniowym w szpitalu w Parmie. Odbył wiele stażów międzynarodowych – m.in. w Porto, Goteborgu, Chelmsford. W szpitalu St Andrew’s Centre for Plastic Surgery and Burns, Broomfield Hospital w Wielkiej Brytanii

Dr Grzegorz Mocny - W latach 1993-1995 pracował w Klinice Chirurgii i Kardiochirurgii Dziecięcej w Warszawie, a od roku 1995 do 2017 w I Klinice Chirurgii Ogólnej UJCM w Krakowie. W roku 2015 uzyskał tytuł specjalisty chirurgii plastycznej. Specjalizuje się w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej, chirurgii ogólnej, transplantologii, endoskopii przewodu pokarmowego.

Dr Adam Mol - chirurg dziecięcy z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem zdobytym w Niemczech, Hiszpanii i Polsce. 

Specjalizację chirurga dziecięcego zdobył w Niemczech, a już jako specjalista pracował przez ostatnią dekadę w Hiszpanii. W 2018 roku wrócił do Polski obecnie u pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu.

Zajmuję się głównie chirurgią plastyczną dziecięcą oraz chirurgią małoinwazyjną (laparoskopowe oraz torakoskopowe leczenie patologii anatomicznych oraz schorzeń).

Natomiast moim priorytetem w chirurgii plastycznej dziecięcej jest niewątpliwie patologia rozszczepowa warg i podniebień, ROZSZCZEPY WARGI I PODNIEBIEŃ.

Wśród nich chirurg onkolog, specjalista zabiegów endoskopowych, chirurg naczyniowy - zajmujący się diagnostyką i leczeniem żylaków. Chirurdzy dziecięcy, androlodzy, urolodzy dziecięcy i dorosłych. 

WSZYSTKIE RODZAJE OPERACJI CHIRURGII PLASTYCZNEJ I MEDYCYNY ESTETYCZNEJ 

Nasi  specjaliści na dobrze wyposażonym bloku operacyjnym są w stanie wykonać niemalże wszystkie rodzaje zabiegów chirurgii plastycznej.

Dr  Grzegorz Mocny najczęściej wykonuje zabiegi plastyki uszu, powiek, korekcje sylwetki z wykorzystaniem technik liposukcji - brzucha, piersi.

Dr Guido  Libondi - potrafi wykonać najbardziej skomplikowane operacje plastyki piersi w tym rekonstrukcje po leczeniu chirurgicznym raka piersi i nowotworów głowy oraz szyi. Poza chirurgią rekonstrukcyjną jego pasją jest chirurgia estetyczna

Najczęściej wykonuje zabiegi powiększania piersi, liposukcji, lipotransferu.

Dr Adam Mol - Zajmuje się głównie chirurgią plastyczną dziecięcą oraz chirurgią małoinwazyjną (laparoskopowe oraz torakoskopowe leczenie patologii anatomicznych oraz schorzeń). Największe doświadczenie ma w operacjach rozszczepów wargi i podniebienia. Pracował dla amerykańskiej organizacji humanitarnej Operation Smile, która zajmuje się operowaniem patologii rozszczepowej u dzieci i dorosłych w krajach, gdzie dostęp do usług medycznych na wysokim poziomie jest bardzo ograniczony. Oprócz standardowej patologii chirurgii dziecięcej plastycznej (odstające uszy, syndaktylie, przerost gruczołów piersiowych, deformacje klatki piersiowej, etc.). Łączy chirurgię plastyczną z małoinwazyjną wykonując torakoskopowe leczenie pierwotnej nadpotliwości dłoni u dzieci.

Porozumiewa się płynnie w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i portugalskim.

WYPOSAŻENIE NASZYCH GABINETÓW

W każdym z 8 miu  gabinetów konsultacyjnych znajduje się wysokiej klasy aparat USG.

Wśród  nich Phillips U22  z unikalną hokejową głowicą dedykowaną badania USG palców dłoni, GE Voluson do badania USG 3D i 4D, przenośne wysokiej jakości USG Logiq P6 do wykorzystania śródoperacyjnego.

Dysponujemy 3 salami zabiegowymi, gdzie wykonywać można  zabiegi wycinania zmian skórnych, zabiegów medycyny estetycznej, szycia ran, usuwania szwów i inne zabiegi ambulatoryjne wykonywane przez chirurga plastycznego.

KOMPLEKSOWO - BLOK OPERACYJNY I GABINETY ZABIEGOWE, ODDZIAŁ CHIRURGII JEDNEGO DNIA

Wszystko znajduje się w 1 miejscu. Na piętrze odbywają się specjalistyczne  konsultacje chirurgiczne, małoinwazyjne zabiegi ambulatoryjne. Na parterze znajduje się Oddział chirurgii jednego dnia z blokiem operacyjnym. Nasi chirurdzy plastycy, urolodzy, chirurdzy  dziecięcy mają do dyspozycji  nowoczesną salę operacyjną  wyposażoną na miarę ich potrzeb.

Placówka w 2020 roku zakupiła nowy sprzęt  Nouvag LipoSurg do wykonywania zabiegów liposukcji i lipotransferu z najwyższa perecyzją dającą doskonałe efekty.

 W zależności od inwazyjności  i rozległości zabiegu oraz oczekiwań pacjenta zabiegi wykonywane są w ramach chirurgii jednego dnia lub z całodobową hospitalizacją w Oddziale.

Na tym samym bloku operacyjnym wykonywane są też operacje laparoskopowe z wykorzystaniem kolumny artroskopowej Stryker HD - w tym   pęcherzyka żółciowego, przepuklin brzusznych. 

Urolodzy wykonujący operacje mikrochirurgii ręki, neurochirurdzy mają do dyspozycji najwyższej klasy mikroskop operacyjny Carl Zeiss NC 4  z podwójnym torem wizyjnym.

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka