ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Liposukcja brzucha | CENA: 5000 - 15000 zł

Liposukcja brzucha
Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, mającym na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała, najczęściej brzucha. Stosuje się ją w przypadku pacjentów, u których usunięcie nadmiaru tłuszczu w inny sposób nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Pozwala wymodelować sylwetkę i poprawić kontur ciała, gdy tłuszcz jest rozmieszczony nieproporcjonalnie. Nie stanowi jednak metody walki z otyłością, ma bowiem zastosowanie u pacjentów, którzy nie przekraczają znacznie swojej poprawnej masy ciała. Wyróżnia się dwa rodzaje tkanki tłuszczowej znajdującej się w warstwie podskórnej. Jest to tkanka brunatna, której główną funkcję stanowi termoizolacja i wytwarzanie ciepła, oraz tkanka żółta, magazynująca tłuszcz. Podczas zabiegu liposukcji chirurg usuwa nadmiar tłuszczu z tkanki żółtej. Najczęściej jest to objętość nie przekraczająca 5000 ml, ponieważ zabieg odsysania większej ilości jest bardziej ryzykowny i wymaga ścisłej obserwacji pooperacyjnej w szpitalu.

Umów wizytę teraz - do lekarza wykonującego zabieg liposukcji brzucha w naszym szpitalu

dr n.med. Grzegorz Mocny -spec. chirurg plastyczny


dr n.med. Grzegorz Mocny - chirurg plastyczny, Kraków

 

 

Wskazania do zabiegu

Operacja zalecana jest osobom, których masa ciała oscyluje wokół prawidłowej, jednak występuje nadmiar tłuszczu niemożliwy do usunięcia wyłącznie poprzez dietę i ćwiczenia. Duże znaczenie ma elastyczność skóry, która pozwoli na uzyskanie estetycznego efektu po zabiegu. Liposukcji nie wykonuje się w przypadku znacznej otyłości oraz u pacjentów z chorobami serca, niewydolnością krążenia i cukrzycą. Istotnym przeciwwskazaniem są także zaburzenia odżywiania. Ostateczną decyzję o zabiegu podejmuje lekarz, po wcześniejszej analizie stanu zdrowotnego pacjenta. Przed zabiegiem konieczna jest więc konsultacja, podczas której osobę poddaje się badaniu. Należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach oraz przebytych operacjach, zwłaszcza w obszarze jamy brzusznej. W trakcie rozmowy ustala się zakres zabiegu, określa oczekiwania pacjenta i możliwe do uzyskania rezultaty. Lekarz omawia potencjalne ryzyko oraz ewentualne postępowanie alternatywne.

Przebieg operacji

W trakcie konsultacji oznacza się obszary, które zostaną poddane zabiegowi. Liposukcję wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym. Obecnie najczęściej stosuje się technikę nasiękową, która polega na wprowadzeniu płynu – roztworu środków znieczulających, soli fizjologicznej i adrenaliny – dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia naczyń i nerwów. Zabieg rozpoczyna wykonanie drobnych nacięć na skórze, przez które następnie wprowadzane są tzw. kaniule, umożliwiające rozbicie tkanki tłuszczowej, a następnie jej odessanie. Wyróżnia się kilka rodzajów takiej liposukcji. Liposukcja ssąca (ang. suction assisted lipectomy, SAL) odbywa się z wykorzystaniem urządzenia wytwarzającego podciśnienie. Natomiast liposukcja wspomagana (ang. power assisted liposuction, PAL) to tzw. liposukcja wibracyjna, z użyciem aparatury umożliwiającej ruchy do przodu i do tyłu, co ułatwia uwalnianie komórek tłuszczowych z sąsiednich tkanek. W ostatnich latach pojawiły się także alternatywne sposoby. Jeden z nich to wykorzystanie systemów ultradźwiękowych, innym jest stosowanie lasera, którego światło wprowadzane podskórnie wywołuje ten sam efekt, rozbijając i upłynniając tłuszcz. Czas trwania zależy od obszaru, który poddawany jest zabiegowi, oraz ilości odsysanego tłuszczu, jednak przeciętnie wynosi od 2 do 4 godzin. Po zakończonej operacji następuje założenie opatrunków oraz ubrania uciskowego.

Rekonwalescencja

Przy odsysaniu większej ilości tłuszczu koniecznym jest pozostanie w szpitalu przez okres jednej doby. Po operacji należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza. Na obszarze poddanym liposukcji mogą pojawić się zasinienia i obrzęk, lecz objawy te ustępują po kilku tygodniach. Noszenie ubrania uciskowego zmniejsza opuchliznę i znacząco przyspiesza proces gojenia. Przez 4-6 tygodni po zabiegu należy unikać ekspozycji na ciepło i promienie UV. Trzeba także zrezygnować z aktywności fizycznej oraz wysiłku przynajmniej na okres 2-4 tygodni. Po operacji możliwe jest wystąpienie nierówności na powierzchni skóry, czyli nieznaczne jej pofałdowanie lub zmarszczenie. Zazwyczaj z upływem czasu stan skóry ulega poprawie, może jednak wystąpić konieczność dodatkowego zabiegu korygującego. Efekty weryfikuje się nie wcześniej niż po około 3 miesiącach od wykonania liposukcji, kiedy ustępują opuchnięcia oraz zasinienia. Ostateczna ocena rezultatu możliwa jest po upływie 6 miesięcy. Na końcowy efekt liposukcji wpływa także świadoma deklaracja pacjenta dotycząca dalszego stosowania zdrowej, zbilansowanej diety, która pozwoli na utrzymanie zadowalających rezultatów.
Źródła:
• Chirurgia plastyczna, red. Witmanowski H., Jundziłł A., PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2019.
• Liposukcja, Hanke, C.W., Sattler, G., Bieniek, A., Elsevier Urban & Partner, 2008.
• Modelowanie sylwetki. Seria: dermatologia kosmetyczna, Katz B. E., Elsevier Health Sciences Poland, 2012.

Cena usługi: 5000 - 15000

Cena: 5000 - 15000 zł

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka