ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Sukces zapisany w genach

00beholisukcesgeny

Geny kontrolują wszystkie procesy biologiczne zachodzące w naszym organizmie np. tworzenie mięśni, chrząstki i kości, wytwarzanie energii i metabolizm mięśni (mitochondriogeneza, usuwanie kwasu mlekowego), natlenienie krwi i tkanek (erytropoeza, angiogeneza, rozszerzenie naczyń). 

Znajomość różnic w sekwencji DNA w genach warunkujących wytrzymałość czy siłę pozwala wykorzystać genetyczne predyspozycje lub pokonać genetyczne bariery, aby osiągnąć optymalne wyniki sportowe. 

W BeHoli znajomość predyspozycji genetycznej sportowca w odniesieniu do wydolności wytrzymałościowej lub siły i szybkości wykorzystywana jest do odpowiedniego doboru dyscypliny sportowej. 

Podsumowanie zalet i barier genetycznych kierunkuje zindywidualizowany program treningowy, plan żywieniowy i suplementację żywieniową na osiągnięcie najlepszych wyników.

Sportowcy trenujący wiele lat “niewłaściwej genetycznie dyscyplinie” adaptują swój organizm, pokonując bariery genetyczne. W ten sposób osiągają sukcesy mimo, iż dobrana aktywność sportowa może im sprawiać większe trudności, aniżeli ta wybrana zgodnie z ich predyspozycjami. 

Gdy tak jest, możemy wiedzę o profilu genetycznym wykorzystać do minimalizowania stresu wynikającego z intensywnych ćwiczeń, unikania zagrożeń dla zdrowia tj. nadciśnienie, choroby układu krążenia, stany zapalne i urazy układu mięśniowo-szkieletowego związanych z treningami czy zawodami.  

Profilowanie DNA metodą predykcyjnej genomiki na potrzeby lekkoatletyki i wyników sportowych staje się narzędziem umożliwiającym ocenę aktywności sportowej i opracowanie pełnego planu treningowego, żywieniowego i suplementacyjnego dla sportowca. 

 

Przyjdź na bezpłatną konsultację w Beholi i dowiedz się więcej. 0kkr

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka