ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

TEST NA KORONAWIRUSA 2019-nCoV

SZYBKA DIAGNOSTYKA W KIERUNKU KORONAWIRUSA W KRAKOWIE

KORONAWIRUSww

SZYBKI TEST DO DIAGNOSTYKI PRZECIWCIAŁ IgG/IgM KORONAWIRUSA 2019-nCoV WE KRWI

 • Test jest szybki i prosty w użyciu, jednak nie wyklucza definitywnie zakażenia lub jego brak.
 • Test określa z bardzo dużym prawdopodobieństwem (96 - 98%) czy Twój organizm był narażony na kontakt z wirusem.
 • Pozytywny wynik powinien być ponownie zweryfikowany testem PCR w porozumieniu
  z Sanepidem (dokładne testy genetyczne mogą ostatecznie potwierdzić lub wykluczyć obecność materiału genetycznego wirusa).

W zakresie immunoglobulin IgM, które organizm produkuje jako pierwsze w ciągu 7 - 21 dni
od pierwszej styczności z wirusem specyficzność testu wynosi 98%, natomiast w zakresie IgG, produkowanych o tydzień później po styczności z Wirusem 2019-nCoV specyficzność wynosi 96%.
Zachęcamy do lektury naszego nowego artykułu Oszukani przez wirusa opisującego podstęp koronawirusa oraz charakterystykę przeciwciał i testów płytkowych. Kliknij tutaj, aby przeczytać artykuł.

Co oznaczają wyniki

 • Obecność IgM oznacza, że jesteś w okresie świeżego aktywnego infekcji.
 • Obecność IgG oznacza, że ją przebyłeś (możliwe, że bezobjawowo lub objawy były łagodne). Twój organizm wytworzył przeciwciała w reakcji na pojawienie się wirusa w organizmie).
 • Zarówno pozytywny wynik IgM lub IgG może być związany z obecnością wirusa w Twoim organizmie i pomimo wytworzenia przeciwciał możesz stanowić źrodło zakażenia dla innych, szczególnie przy pozytywnym wyniku dla IgM. W związku z tym wskazane jest potwierdzenie tego wyniku testem molekularnym PCR.

Brak obecności przeciwciał oznacza, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem (96%) - nie miałeś bezpośredniego kontaktu z wirusem, nie jesteś chory lub jesteś w okresie inkubacji
(czyli namnażania) wirusa, ale jego ilość jest tak mała, że organizm nie wyprodukował jeszcze przeciwciał, które test mógłby wykryć.

PAMIĘTAJ! 

 • Wynik negatywny (czyli dobry - nie ma przeciwciał) nie oznacza, że powinieneś zaniechać stosowania rekomendowanych środków ostrożności. 

 • Wynik pozytywny IgM, IgG lub obu jednocześnie (czyli zły - masz w sobie przeciwciała przeciwko wirusowi) oznacza,
  że powinieneś natychmiast skontaktować się z stacją sanepid pod numerem telefonu
  12 684 40 99

wykresss

Jak działają maski?

Bezpieczeństwo i wiarygodność naszych testów

1. Badania przeprowadzane są w jednej przystosowanej do tego przestrzeni przez wykwalifikowany i odpowiednio zabezpieczony personel.
2. Dzięki obowiązkowej ankiecie Online i możliwości płatności zbliżeniowej zminimalizowaliśmy kontakt fizyczny pacjenta.
3. Od 09 marca 2020 roku porównywaliśmy oferty 4 potencjalnych dostawców testów wybierając te, które cechują się najwyższą czułością (100%) , względną specyficznością (98%) i dokładnością (98,6 %). Obecnie nieznane / niedostępne są testy immunochromatograficzne o lepszej skuteczności.
4. Nasze testy stworzone zostały przy współpracy i obecnie są rekomendowane do diagnostyki COVID-19 z CDC (Centers for Disease Control and Prevention).
5. Testy zawierają certyfikat CE - dopuszczenie do stosowania na terenie Europy, oznaczenie produktu IVD oraz raport inspekcji.
6. Otrzymały oficjalną rekomendację  FDA ( Agencja Żywności i Leków w USA  (od ang. Food and Drug Administration) – najbardziej rygorystyczna amerykańska instytucja rządowa) do stosowania testów w czasie obecnej pandemii. Aktualna lista z dnia 27. marca 2020 roku  - wszystkich testów dopuszczonych znajduje się poniżej.
7. Pochodzą z legalnej polskiej dystrybucji - zakupione od Polskiego znanego producenta i sprzedawcy testów.
8. Na początku marca testy zostały zgłoszone do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) w Polsce.

9. Mamy już pierwsze potwierdzenie skuteczności naszych testów u osób, których zachorowanie zostało potwierdzone testami molekularnymi (PCR):

Projekt bez tytułu kopia

Artykuł dotyczący zakupu szybkich testów w Polsce znajdziesz TUTAJ.

Jak przebiega badanie na koronawirusa 2019-nCoV?

 1. Nakłucie opuszki palca w celu uzyskania kropli krwi - jak do badania poziomu cukru
 2. Pobranie kropli krwi do jednorazowej pipetki
 3. Zakropienie okienka w płytce testowej 
 4. Dodanie specjalnego płynu
 5. Odczytanie wyniku w czasie 10 - 20 minut

KOSZT BADANIA: 49 zł wykonywany w naszej placówce oraz 30 zł wysyłkowo (Dla pacjentów korzystających z konsultacji naszych specjalistów koszt badania to 30zł)
Dla lekarzy i pielęgniarek pracujących w narażeniu w szpitalach NFZ ustalana jest indywidualnie niższa cena po kontakcie mailowym.

Uruchomiliśmy możliwość pełnej płatności online przed odwiedzeniem naszej placówki. W ten sposób wyeliminowaliśmy całkowicie kontakt ścieżki pacjentów przychodzących na testy z poczekalnią pozostałych pacjentów. 

Rejestrując pacjentów w odstępach 20 - minutowych, zapewniamy całkowity brak kontaktu pomiędzy badanymi. Krew nie jest materiałem zakaźnym.
Kolejność wykonywania testów będzie potwierdzana w oparciu o wypełnione ankiety online.

Testy dostępne wysyłkowo

W trosce o Wasze zdrowie wprowadziliśmy wysyłkową formę testów - jako pierwsi w Polsce doprowadziliśmy do tego, że test będzie mógł wykonać każdy samodzielnie w domu. Dzięki temu nie pozostaną bez badania Ci pacjenci, których ze względów bezpieczeństwa nie kwalifikujemy do testów w naszym szpitalu.

ZAMÓW TEST WYSYŁKOWO - KLIKNIJ TUTAJ.

Jak zapisać się na test w szpitalu?

Rejestracja na testy jest możliwa online:

1. Pacjent musi uzupełnić wywiad epidemiologiczny, który znajduje się poniżej. 
2. Następnie, po najechaniu na zielony pasek UMÓW SIĘ NA TEST, pasek się rozwinie.
3. Kolejnym krokiem jest wybór usługi 
4. Po wybraniu usługi pacjent wybiera godzinę, na którą chciałby zapisać się na badanie.
5. Kolejnym krokiem jest wpisanie swoich danych (konieczny jest adres e-mail) i zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (RODO).
6. Po wypełnieniu wymaganych pól pacjent zostanie przekierowany do płatności Bluemedia.
7. Po uiszczeniu płatności nasza rejestracja otrzyma automatycznie potwierdzenie zapłaty

ANKIETA EPIDEMIOLOGICZNA

Zanim umówisz się na badanie, w trosce o bezpieczeństwo prosimy o wypełnienie ankiety epidemiologicznej klikając TUTAJ.

Ilość testów jest ograniczona. 

 

Najczęściej zadawane pytania o test

 

Czy wypełnienie formularza online jest obowiązkowe?

Tak, bez niego nie podejmiemy się wykonania testu. Musimy zebrać dane epidemiologiczne i pobrać od Państwa odpowiednie oświadczenia.

Czy ten test pozwala ostatecznie wykluczyć albo potwierdzić zachorowanie na koronawirusa z taką samą dokładnością jak testy molekularne czy genetyczne?

Nie. Test ma zbliżoną dokładność, ale nie daje 100% pewności (opisane w tekście powyżej). Wykrywa też obecność wirusa o kilka dni później po ekspozycji (o ile jesteście Państwo w stanie dokładnie ją określić).

Po jakim czasie od ekspozycji test może już dać dodatni wynik?

Po 10 -14 dniach (to tak zwane okienko serologiczne cechujące wszystkie testy immunochromatograficzne. Upraszczając czas od wniknięcia drobnoustroju do naszego organizmu do wyprodukowania przez niego takiej ilości Immunoglobulin, które będzie mógł wykazać test). To cecha każdego testu "immunologicznego".

Czy test może wyjść pozytywny w przypadku bezobjawowego zachorowania?

Tak. Możesz w tym okresie nieświadomie zarażać innych.

Czy test może wykazać przebycie zachorowania i wytworzenie przeciwciał odpornościowych?

Tak. W tym kontekście test można określić jako lepszy, ponieważ po przebyciu infekcji i wyzdrowieniu bardzo dokładny test molekularny "szukający" materiału genetycznego nie wykaże go, podczas gdy nasz test nadal wykryje IgG potwierdzając przebycie infekcji.
 

Jakie są zalety szybkich testów?

1) Czas potrzebny na uzyskanie wyniku:
Czas odczytu 10 - 15 minut, podczas gdy w przypadku obecnie dostępnych w kraju testów laboratoryjnych ok. 24 godziny. 
2) Wygoda, prostota używania, wykonania i w związku z tym bezbłędna powtarzalność bez błędów wynikających z czynnika ludzkiego lub sposobu pobierania czy transportu krwi.
3) Brak wymogów sterylnego środowiska czy kontrolowanej temperatury, jakie można uzyskać tylko w specjalnym laboratorium. Niepotrzebny jest żaden dodatkowy sprzęt czy droga aparatura specjalistyczna.
4) Jednoznaczny wynik:
Wynik, który odczytujemy, jest wyraźny i nie pozostawiający wątpliwości, oceniamy go jako pozytywny, negatywny lub nieważny (wtedy badanie należy powtórzyć). Odczytu dokonuje się „gołym okiem”.
6) Niewielka ilość materiału do badania - kropla krwi.

 

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka