SZYBKA REJESTRACJA ONLINE - W 3 KLIKNIĘCIACH, 24/7

Wideorektoskopia

Choroby okolicy odbytu mogą znacząco pogorszyć komfort życia. Najczęstszymi objawami są świąd, obrzęk, ból i krwawienie. Każdy z tych objawów może być wywołany przez różne choroby i bez badania rektoskopowego (badania wziernikiem przez odbyt) nie da się najczęściej postawić ostatecznego rozpoznania. Badania takiego nie należy odwlekać, ponieważ przyczyną objawów może być choroba nowotworowa, w przypadku przetok może dojść do powstanie ropnia, hemoroidy mogą się powiększyć i wymagać leczenia operacyjnego, a  szczelina odbytu przejść w fazę przewlekłą. 

 

Umów wizytę teraz - do chirurga przyjmującego w naszym szpitalu

dr n.med. Daria Kuliś - spec. chirurg ogólny


dr n.med. Daria Kuliś - spec. chirurg ogólny

 

WIDEOREKTOSKOPIA

Wideorektoskop to nowoczesne narzędzie do diagnostyki i leczenia chorób odbytu. 

Dzięki zastosowaniu w urządzeniu nowoczesnej techniki światłowodowej dostępny dla badającego pozostaje cały kanał odbytu, ślepe pola zostają zredukowane do minimum, a powiększenie obrazu w jakości HD pozwala na dokładną ocenę badanego obszaru. Nagrywanie zdjęć i filmów pozwala monitorować skuteczność leczenia. Aparat jest dobrze tolerowany przez pacjentów. 

Oprócz dokładnej diagnostyki urządzenie pozwala na przeprowadzenie zabiegów małoinwazyjnych. Endoskopowa obliteracja powiększonych guzków krwawniczych za pomocą wideoanoskopu jest zabiegiem pierwszego wyboru i jest równie skuteczna jak inne bardziej inwazyjne metody. Nie powoduje dolegliwości bólowych. Zabieg jest możliwy do przeprowadzenia w warunkach ambulatoryjnych, trwa krótko i jest bezpieczny. Za pomocą skleroterapii leczona jest przyczyna a nie tylko skutki choroby guzków krwawniczych.

 

 

Obraz zawierający tekst, wewnątrz, komputer

Opis wygenerowany automatycznie

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka