ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Powiększanie piersi | CENA: 10000-23000 zł

Powiększanie piersi to operacja z dziedziny chirurgii plastycznej, szczególnie polecana pacjentkom, których piersi są asymetryczne, uległy zmianie w wyniku ciąży, karmienia, utraty masy ciała, procesów starzenia lub innych przyczyn. Zabiegi z zastosowaniem implantów są aktualnie metodą najpopularniejszą. Istnieje także możliwość powiększania piersi poprzez liposukcję, w której dochodzi do pobrania tkanki tłuszczowej z okolic ud lub brzucha, oraz przeszczepienia jej do piersi. W trakcie zabiegu zwiększa się rozmiar, poprawia kształt lub koryguje ewentualne dysproporcje. Powiększanie piersi jest dozwolone wyłącznie u kobiet zdrowych, w dobrej kondycji fizycznej, nie będących w ciąży oraz nie karmiących. Należy podkreślić fakt, iż operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym i stanowi poważny zabieg chirurgiczny. Przeciwwskazania stanowią więc wszelkiego rodzaju infekcje, niewydolność krążeniowo-oddechowa, zaburzenia pracy nerek i wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi. Bardzo ważne jest wykonanie przed operacją kompletu badań laboratoryjnych, RTG klatki piersiowej, USG lub mammografii oraz EKG serca. Konieczna jest także wizyta konsultacyjna, na której omawia się przewidywane efekty oraz ustala oczekiwany rozmiar biustu. Istotnym jest, aby pacjentka posiadała realistyczne oczekiwania względem zabiegu. Operacja powiększania piersi nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów, gdy piersi są mocno zwisające, a skóra bardzo wiotka. W takim przypadku zaleca się wcześniejszą mastopeksję, która polega na podniesieniu piersi poprzez usunięcie nadmiaru skóry. Jest to zabieg często łączony z powiększaniem biustu.

Umów wizytę teraz - do lekarza wykonującego zabieg powiększania piersi w naszym szpitalu

dr n.med. Grzegorz Mocny -spec. chirurg plastyczny


dr n.med. Grzegorz Mocny - chirurg plastyczny, Kraków

dr. Guido Libondi - chirurg plastyczny


dr. Guido Libondi - chirurg plastyczny, Kraków

 

 

Rodzaje implantów

Implanty różnią się rodzajem tworzywa z jakiego są wykonane, teksturą oraz kształtem. Wyróżnia się implanty silikonowe oraz wypełnione roztworem soli fizjologicznej. Te pierwsze należą do najbardziej popularnych na rynku medycyny estetycznej, zapewniają naturalny wygląd i są wytrzymałe. Nie mają skłonności do marszczenia się czy zmiany swojego pierwotnego kształtu, choć istnieje nieznaczne ryzyko ich przemieszczenia się. Implanty z solą fizjologiczną nie są tak popularne i mogą wydawać się mniej naturalne w dotyku. Ich zaletą jest to, że w przypadku ewentualnego uszkodzenia, zawartość zostaje fizjologicznie wchłonięta. Ponadto istotną różnicą pomiędzy implantami jest fakt, iż mogą one być gładkie lub teksturowane. Porowata powierzchnia otoczki implantów teksturowanych zapewnia przyleganie i zapobiega przemieszczaniu się. Nowoczesne implanty silikonowe prawie nie różnią się w dotyku od naturalnej piersi, dając bardzo realistyczne wrażenie. Ich kształt może być okrągły, piersi są wtedy uniesione i pełne, lub bardziej anatomiczny, w kształcie łzy. Decyzję o wyborze implantu należy podjąć w konsultacji z chirurgiem, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże w dobraniu odpowiedniego rozmiaru, tak aby pasował do sylwetki pacjentki. Warto mieć także na uwadze trwałość implantów, istnieje bowiem możliwość, że po kilkunastu latach nastąpi konieczność ich wymiany.

Przebieg operacji

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym przez specjalistę chirurgii plastycznej. Przed operacją lekarz wykonuje oznaczenia na klatce piersiowej pacjentki. Nacięcia dokonuje się pod sutkiem (w fałdzie podpiersiowym), wokół otoczki (obok brodawki) lub w dole pachowym, z dbałością o to, by cięcia były jak najmniej widoczne. Następnie implant umieszczany jest pod mięśniem piersiowym większym, nad nim lub pod tkanką gruczołową. Umiejscowienie zależy od anatomii pacjentki, tego, czy wykonuje intensywne ćwiczenia fizyczne oraz od grubości tkanki piersiowej. Zabieg trwa najczęściej od 60 do 90 minut. Kończy go założenie szwów oraz opatrunków.

Po zabiegu

Przez pewien czas po operacji konieczne będzie noszenie biustonosza pooperacyjnego lub bandażu elastycznego, w zależności od zaleceń lekarza. W pierwszej dobie mogą wystąpić silne dolegliwości bólowe, które ustępują z czasem. Po około 14 dniach lekarz usunie szwy, jeśli nie założono rozpuszczalnych. Należy bezwzględnie unikać aktywności fizycznej, w tym dźwigania i sprzątania przez pierwsze 3 tygodnie po operacji. Nakazuje się także rezygnację z uprawiania sportu przez okres do 6 tygodni. Rekonwalescencja i pełen powrót do normalnej aktywności mogą zająć kilka tygodni, zaleca się więc rezygnację z pracy i prowadzenia samochodu przynajmniej przez pierwszy tydzień po operacji.

Skutki uboczne

Rozważając operację powiększania piersi, należy wziąć pod uwagę ewentualne skutki uboczne. Po zabiegu wokół implantów wytwarza się otoczka z tkanki łącznej, która może powodować powstawanie nieznacznych zgrubień lub zniekształceń. W związku z tym piersi mogą być twardsze w dotyku, zwłaszcza w pierwszych tygodniach po operacji. Może wystąpić zmniejszenie czucia w brodawce lub nadwrażliwość na dotyk. Z reguły zmiany te mijają po pewnym czasie, jednak należy wziąć pod uwagę ryzyko pojawienia się podobnych dolegliwości.


Źródła:
• Chirurgia plastyczna, red. Witmanowski H., Jundziłł A., PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2019.
• Chirurgia plastyczna, Holle J., PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2013.
• Breast augmentation: principles and practice, Shiffman, M.A., Springer Berlin Heidelberg, 2008.
• Podstawy medycyny estetycznej: podręcznik dla studentów kosmetologii, Przylipiak, A., Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Białystok 2014.

Cena usługi: 10000-23000

Cena: 10000-23000 zł

Rejestracja Wizyty

Spis treści

Kontakt

ul. Dworska 1B, 30-314 Kraków
[email protected]


Szpital Dworska - Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Sroda:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Szpitala Dworska - wjazd od ulicy Bułhaka